Szkolenie żeglarskie na Adriatyku

Szkolenie żeglarskie na wodach Adriatyku
__________________________OSTATNIE DWA  MIEJSCA___________________________
Zapraszamy do wzięcia udziału w  szkoleniu żeglarskim w termnie 24 – 31.05. 2014.
Rozpoczynamy w znanej większości polskich  sympatyków żeglarstwa – Marinie Dalmacja – Sukosan / k Zadaru
termin: 24. 05 – 31. 05. 2014
miejsce startu: Marina Dalmacja – Sukosan
jacht: Bavaria 40 – 2011
załoga: 6 osób
cena rejsu: 1550 pln/osoba
w cenę wliczone: praktyczne i  teoretyczne szkolenie żeglarskie, podręcznik, koja, gaz, sprzątanie po rejsie,  opłaty portowe w porcie zaokrętowania i wyokrętowania.
cena nie zawiera: wyżywienia  (płatnego z kasy okrętowej) dojazdu do i z miejsca zaokrętowania, ubezpieczenia,  opłat w marinach innych niż port macierzysty, paliwa zużytego w trakcie rejsu,  kaucji (150 euro zwrotne po rejsie i stwierdzeniu braku uszkodzeń), istnieje  możliwość ubezpieczenia kaucji.
W trakcie rejsu poznamy  procedury przejęcia i zdania jachtu czarterowego, poznamy zagadnienia związane z  obsługą instalacji jachtowych, nauczymy się posługiwać mapami, locjami,  przyrządami nawigacyjnymi, a to wszystko podeprzemy sporą dawką praktyki  manewrowej pod żaglami i na silniku.
Całość kursu zwieńczy wizyta w  Kapitanacie Portu Zadar, gdzie chętni przystąpią do egzaminu na chorwacki  stopień Voditelj Brodice, który uprawnia do czarterowania jachtów na wodach  Chorwacji. Dodatkowo (także dla chętnych) możliwość zdania egzaminu na  certyfikat Inshore Skipper ISSA Poland.
koszt egzaminów i certyfikatów  nie jest wliczony w cenę kursu – (VB ok 120 euro, IS ISSA – 350 pln – ceny mogą ulec zmianie).
Transport: autobus, samochód,  samolot – (pomagamy w organizacji transportu autobusowego).
Zapraszamy do zapoznania się z  ofertą szkoleń i czarterów 2014. Szczególnie polecamy szkolenia manerwowe na  katamaranie oraz zakończenie sezonu podczas II edycji North Sea Raiders 2014, czyli rejsu na Morzu Północnym zakończonym  regatami Jeaneau Cup 2014 (równiez zostały ostatnie dwa miejsca!)
KŻ Sternik zaprasza na pływanie z MK Sailing Team
www.mksailing.pl skype: Marcin Koc MK  Sailing